Zadzwoń: 720 830 390 Napisz: recepcja@crholistic.pl
Język / Language

Ostroga nie boli – Więc czemu nadal leczy się ostrogę gdy boli stopa?

„Ani kształt, ani rozmiar ostrogi nie korelowały istotnie z objawami”

https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/1071100716649925?fbclid=IwAR0R0KGEbVEi_NZW4PAixeBxS13kYMvs8TwI_LJPWsLxoJ6N-0WDBUOh0PM&

W naszych postach pokazywaliśmy iż wbrew powszechnie istniejącego przekonania w świecie medycyny, badania wskazują że to nie zmiany zwyrodnieniowe są głównym powodem dolegliwości bólowych.

Dyskopatia, chondromalacja rzepki, zwyrodnienia ogólnie, uszkodzone łąkotki nie licząc bezpośrednich urazów są efektami dysbalansu w układzie mięśniowo-powięziowo-trzewnym.
To tylko kolejne objawy zaburzonego systemu a nie główna przyczyna dolegliwości.
Zainspirowani kolejnymi wiadomościami naszych pacjentów przyniesionymi ze świata, chcieliśmy dodać iż tyczy się to także tzw. Ostrogi Piętowej!

Można ją mieć dekadami i nawet o niej nie wiedzieć. Można jej nie mieć i mieć bardzo duży ból stopy!

Więc czemu gdy boli stopa/pięta oskarża się w zasadzie zawsze ostrogę?

Odpowiedź niestety jest prosta, brak holistycznego spojrzenia na dolegliwości człowieka.

Ból pięty może być oczywiście wygenerowany przez problemy lokalne. Tkanki miękkie okalające kość piętową, przez lata czy dekady nie równomiernie obciążane po prostu stwardnieją. Chociaż jeżeli były nie równomiernie obciążane, musimy się zastanowić co zawiodło w ludzkim ciele iż doprowadziło do tego stanu.

Żeby odpowiedzieć sobie co było przyczyną i jak z nią pracować, musimy przeanalizować przeszłość człowieka, porządnie zbadać wszystkie tkanki i mięśnie, wyciągnąć wnioski i zacząć leczyć. Po prostu poświęcić mu czas!

Jeżeli borykasz się z tym problemem. Zapraszamy, wspólnie znajdziemy rozwiązanie!