Zadzwoń: 720 830 390 Napisz: recepcja@crholistic.pl
Język / Language

Terapia manualna w chorobach kobiecych

We wcześniejszym artykule przedstawiliśmy przypadek pacjentki z problemami jamy brzusznej, dusznościami, bólami kręgosłupa i przedwczesnym wygaszaniem jajników. Już wtedy efekty były obiecujące a obecnie mamy jeszcze większy progres.

Uzyskaliśmy przywrócenie funkcji jajników i ich regenerację przez połączenie terapii wisceralnej i hirudoterapii, dzięki czemu ustąpiła wczesna menopauza, hormony zaczęły się wyrównywać, pojawił się okres a jajnik, który był znacznie mniejszy zregenerował się. Objawy z układu pokarmowego ustąpiły wraz z bólami kręgosłupa. Dzięki wyrównaniu ciśnień jamy brzusznej, przepona odzyskała funkcje powodując, że duszności minęły.

Wszystko to bez ani jednej tabletki! Za to wieloma dłońmi.

Co się tak naprawdę stało?

Z punktu widzenia biomechaniki tkanki miękkie tracą na jakości. Dzieje się tak, ponieważ w ludzkim organizmie z biegiem czasu oraz w połączeniu
z czynnikami tj. brak ruchu, stres, zła dieta, odwodnienie, ich elastyczność się zmniejsza. Jest to proces odwracalny pod warunkiem, że specjalista wie czego i gdzie szukać oraz jak podejść do danej struktury.
Zmniejszenie elastyczności wiąże się ze zmniejszeniem drenażu danego obszaru z płynów nawilżających, umożliwiających wzajemne przesuwanie się tkanek jak i odprowadzenie metabolitów tkankowych. Doprowadza to do sytuacji, w której napięta tkanka wpada w błędne koło. Tkanka ta w wyniku braku elastyczności ogranicza dany obszar, który z kolei zaczyna tworzyć zastój płynów. Sytuacja ta jeszcze bardziej zwiększa napięcie w danej okolicy z tego względu, że w naszych ciałach wszystko jest połączone.

Jedno miejsce może dać wiele różniących się od siebie objawów.

Jednym z takich obszarów jest obszar miednicy, a dokładnie jej wnętrze.
W tym przypadku zastoje zaotrzewnowe w przestrzeni pęcherza i mięśnia lędźwiowego, spowodowały ucisk na żyły jajnikowe i tętnice zasilające jajnik. Oba jajniki wyhamowały swoje funkcje hormonalne. Jednocześnie zwiększone ciśnienie powoduje większe parcie na ograniczony przepływ żylny w kręgosłupie wraz z ograniczoną pracą krezki, które przenosząc napięcia wytworzyły bóle kręgosłupa. Jednocześnie nie pozwalając opuścić się przeponie.

Proszę zauważyć, jak jeden niedrożny obszar spowodował mnogość objawów. Mnogość, która w tradycyjnym modelu leczenia, prowadziła do konsultacji z dużą ilością różnych specjalistów.

W naszych organizmach są obszary, które ze względu na swoją budowę ulegają nawracającym blokadom. Oznacza to, że pomimo wielu naszych starań blokada i tak w pewnym momencie powstanie jako naturalny element bycia organizmem żywym. Dlatego też tak bardzo ważne są regularne kontrole u doświadczonego fizjoterapeuty, posiadającego odpowiednie umiejętności. Blokady te można zweryfikować tylko i wyłącznie badaniem manualnym, gdyż obecna diagnostyka jest nakierowana na stan narządu a nie stan tkanek, które ten narząd mogą ograniczać.

Przed terapiami

Po terapiach